Původní statek čp. 96 z období po roce 1784 býval dřevěný, ale po roce 1840, kdy byla zhotovena indikační skica stabilního katastru (viz https://ags.cuzk.cz/archiv/openmap.html?typ=skicic&idrastru…
O výstavbě panelárny bylo rozhodnuto královéhradeckým KNV po přijetí usnesení o zprůmyslnění stavebnictví. Se zahájením stavby, jež bylsa vedena jako stavba mládeže, se začalo v roce 1957 a její…
K utvoření přípravného výboru, který byl složen z Josefa Černého, majitele mlýna Budín, Josefa Jarkovského, mlynáře z Předměřic nad Labem, Adolfa Píši, velkostatkáře ze Správčic a J. A. Mikeše,…
Původní objekt čp. 103 byl pouhým rolnickým statkem, jehož majitelkou byla v roce 1890 vdova Anna Morávková, jež se živila polním hospodářstvím a činžovním bydlením, přičemž zde ubytovávala zejména…
Stavební vývoj tohoto objektu je totožný s těmi okolními, neboť na jeho místě stával původně gotický dům, který byl ve 2. polovině 16. století nahrazen renesanční budovou. Ta v roce 1770 prošla…
Původní zástavba, která přímo sousedila s v roce 1873 zbouranou Mýtskou (Slezskou) bránou, tu stála již v období gotiky, aby byla během 2. poloviny 16. století přestavěna do renesanční podoby.…
Původně nosil čp. 282 v pevnostní době vybudovaný vojenský objekt, na jehož místě vznikl v letech 1895-1896 hotel Merkur. Jeho umístění je krásně zaznamenáno v indikační skice stabilního katastru z…
Tento klasicistní jednopatrový dům je jedním z pozůstatků královéhradeckého pevnostního období. K jeho dostavbě došlo někdy kolem roku 1780 a krásně ho nalezneme zanesený do indikační skici…
Původně na nároží dnešní ulice V Kopečku a třídy Čs. armády stával mýtní domek téhož čísla popisného, který byl postaven u Pražské brány (viz https://ags.cuzk.cz/archiv/openmap.html?typ=skicic…
Takto pojmenovaná lokalita s nejvyšším místem o nadmořské výšce 249,5 m n. m. se nachází v blízkosti soutoku Výravského a Malostranského potoka, zvaného ještě jako Číbr. Většinu z ní zabírá lužní les…